Reklama świetlna może się odbywać na wiele sposobów. Do najchętniej wykorzystywanych nośników tej formy promocji należą litery przestrzenne (zwane też literami 3D) oraz kasetony, czyli podświetlane bryły wykonane ze szkła akrylowego (określanego potocznie pleksiglasem albo pleksą) lub polichlorku winylu (PCV) bądź aluminium albo stali.
Nieco rzadziej spotyka się spoty emitowane na wielkich telebimach. Wynika to z wyższych cen oraz faktu, że taka reklama świetlna nie staje się własnością reklamodawcy (po wykonaniu zamówienia firma wchodzi w posiadanie liter 3D oraz kasetonów). Poza tym, jeśli nie ponownie nie wykupi się jej emisji, znika bez śladu, jest to więc czasowa forma promocji.
Litery 3D należą do najciekawszych form reklamy. Dzięki nim przedsiębiorstwa, sklepy, zakłady, firmy, biura konsultingowe podkreślają swój prestiż. Fachowo litery trójwymiarowe określane są przestrzenną formą reklamy wizualnej lub zewnętrznej (w końcu jej ekspozycja odbywa się na zewnątrz, w przestrzeni publicznej).
Wykonywane z tzw. styroduru, czyli - w fachowej nomenklaturze - polistyrenu ekstrudowanego (ten pierwszy termin jest zarejestrowaną nazwą handlową jednego z producentów), litery 3D mają różne kształty i wielkość.
Najpierw nośnik jest projektowany w programie komputerowym, a później cięty za pomocą plotera termicznego, co zapewnia idealną precyzję powstałych elementów, który następnie się maluje farbą doskonałej jakości. Dzięki temu litery 3D odznaczają się długą żywotnością i są często wykorzystywaną forma reklamy świetlnej.